مراسم تقدیر از بهکاران نمونه به مناسبت روز کارگر

اولین مراسم سال ۹۷ کلینیک چشم پزشکی چشمخانه به مناسبت روز کارگر با موضوع قدردانی از بهکاران نمونه کلینیک چشمخانه برگزار شد.

کلینیک چشم پزشکی

روز شنبه مورخ ۸ اردیبهشت به مناسبت روز کارگر مراسم قدردانی از بهکاران خدوم کلینیک چشمخانه به عنوان اولین مراسم سال ۹۷ این کلینیک در محل برگزاری مراسمات کلینیک چشمخانه شعبه مرکزی برگزار شد و ضمن قدردانی و تشکر از کلیه پرسنل مجموعه به بهکاران کلینیک چشمخانه لوح تقدیر و کارت های هدیه ۱۵۰ هزار تومانی اهدا شد. همچنین آقای عبدالرحمان مروتی موفق به دریافت هدیه ویژه بهکار نمونه که یک سکه تمام بود نیز شدند.

سپس آقای دکتر قائم پناه برای سخنرانی به جایگاه رفته و با تبریک روز کارگر و قدردانی از پرسنل زحمتکش کلینیک چشم پزشکی چشمخانه سخنرانی خود را آغاز کردند. ایشان در سخنرانی خود ضمن اشاره به لزوم وجود اعتماد٬ همبستگی٬ یکدلی و همکاری میان پرسنل برای موفقیت آن مجموعه فرمودند یک سازمان زمانی موفق می‌شود که افراد با هم همکاری داشته باشند و خود را جزئی ای آن سازمان بداند و دلسوزانه برای رشد و تعالی مجموعه تلاش کنند٬ چرا که موفقیت و رضایت شغلی هر شخص در گرو رشد آن مجموعه می‌باشد.

مراسم در ابتدا با سخنرانی سرکار خانم حسن زاده مسئول دفتر آقای دکتر قائم پناه آغاز شد و پس از آن سرکار خانم نعمتی در خصوص طرح طبقه بندی مشاغل از ابتدای سال ۹۷ و ابهامات ایجاد شده در این خصوص صحبت کردند. ایشان پس از ایراد توضیحات کامل در خصوص نحوه اجرای این طرح و رفع کلیه ابهات در پایان توضیحات خود فرمودند که اگر همچنان برای پرسنل محترم ابهام وجود داشت با مسئول مستقیم بخش خود در میان بگذارند تا به صورت فردی این ابهامات برای ایشان برطرف شود.

سپس اشاره ای به مشکلات جامعه و وجود چالش های در سیستم اداری کشور کردند و فرمودند وجود این تنش ها و چالش ها قطعا بر روحیات پرسنل تاثیراتی داشته و شاید موجب بروز نا امیدی در روحیات آنها شده باشد. و کلیه همکاران خواهش کردند که این مشکلات و تنش ها را نه وارد خانواده خود و نه وارد خانواده کلینیک چشمخانه کنند. چرا که نتیجه ای نخواهد داشت جز ایجاد تنش٬ از بین رفتن آرامش٬ بروز نا امیدی٬ از بین رفتن افکار مثبت و در نهایت موجب دلزدگی می‌شود. ایشان اشاره ای به لذت های کوچک و دلخوشی های زندگی کردند و فرمودند برای داشت انرژی مثبت و حس خوب مفید بودن به دلیل بهره وری بهتر داشتن نظم در کار و زندگی واجب و ضروری می‌باشد. چرا که فکر منظم کمک به بهره وری بهتر می‌کند و بهره وری بهتر حس خوب مفید بودن و در نهایت انرژی مثبت و امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

آقای دکتر قائم پناه در ادامه فرمودند: “انسان ها از نظر ظاهری و روحی متفاوت هستند! انسان ها مجموعه از از روحیات و اخلاقیات و ظواهر متفاوت هستند و همین انسان ها اعضای مجموعه ای هستند که در آن کار میکنند. این انسان ها با روحیات متفاوت و اخلاقیات خوب و بد در کنار هم هستند و همین روحیات و اخلاقیات هستند که آن مجموعه را می‌سازند. پس هیچگاه هیچ مجموعه ای نمی‌تواند ادعای خوب مطلق بودن را داشته باشد. مشکلات در تمام مجموعه ها وجود دارد و این مشکلات ناشی از همین تفاوت هاست٬ ولی ذات انسان کمال گراست و هر روز در تلاش برای بهتر شدن است. پیمودن مسیر صحیح و سریع این بهتر شدن در گرو وجود نظم٬ قانون و ضوابط می‌باشد. وجود قانونمندی همواره یکی از پافشاری های من از ابتدای شروع به کار در کلینیک چشم پزشکی چشمخانه بوده و هست. یکدل شدن و تلاش برای بهتر شدن در کنار این قانونمندی باعث رشد و تعالی تک تک پرسنل و در نتیجه رشد مجموعه خواهد بود.”

ایشان با بیان اینکه انجام کارها به صورت منظم و مفید٬ تذکرات را حذف خواهد کرد فرمودند: “حذف این تذکرات به انسان آرامش می‌دهد و تنش را از زندگی خارج می‌کند و در نهایت موجب امنیت شغلی خواهد شد چرا که کارمندی که با داشتن دقت عمل و حذف اشتباهات کاری منافع مجموعه را حفظ کند٬ جزو سرمایه های این مجموعه لحاظ شده و هرگز حذف نخواهد شد. منافع همه ما در گرو کارکرد صحیح و بهینه کلیه پرسنل در کنار هم است٬ پس باید احساس مالکیت و تعلق خاطر داشته باشیم و با کار گروهی و و داشتن اعتماد به یکدیگر در راه پیشرفت مجموعه قدم برداریم.”

در پایان هم ایشان مجدد از کلیه پرسنل زحمتکش کلینیک چشم پزشکی چشمخانه تشکر کردند.

این مراسم با پذیرای کیک و میوه و شیرینی و عکس های یادگاری پرسنل به پایان رسید.