درمان سرگیجه در خودرو به کمک عینک سیتروئن

seetroen

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در سفرهای طولانی مدت در هنگام مطالعه یا استفاده از گوشی همراه در داخل خودرو  دچار سرگیجه، تهوع یا سردرد شوید. بر اساس آماری که سیتروئن ارایه داده، از هر سه نفر، یک نفر با این مشکل دست و پنجه نرم می کند و هنگام حرکت اتوبوس، خودرو یا قطار دچار نشانه‌های این بیماری می‌شود.

حال شرکت سیتروئن قصد دارد با بهره گیری از راهکار های مهندسی این مشکل را با ارائه یک عینک جالب رفع کند. این عینک که سیت‌روئن (SEETROEN) نام گرفته است، از چهار دایره تشکیل شده که با مایعات رنگی پر شده‌اند. این مایعات خط افقی پایداری را در امتداد دید فرد به وجود می آورند که این کار باعث اربین رفتن نشانه‌های بیماری می شود.

این مشکل زمانی پیش می آید که گوش داخلی، چشم و عصب‌های آن‌ها پیام‌هایی متناقض درباره محل بدن در فضا به مغز ارسال کنند.  خط افقی مجازی و غیر واقعی که توسط عینک سیتروئن ایجاد می شود، سبب هماهنگ شدن پیام‌های عصبی شده و پس از ۱۰ دقیقه استفاده از این عینک، فرد می‌تواند آن را کنار بگذارد. پیش تر، ایده این عینک برای کسانی که دریازده می‌شوند ارایه شده بود اما این طراحی از قابلیت انتقال به انواع دیگر حمل‌ونقل برخوردار می باشد.

این فناوری توسط سیتروئن به بوردینگ رینگ در پاریس منتقل شد تا این شرکت فرآیند طراحی و توسعه آن را آغاز نماید. شاید در ظاهر این ایده‌ بسیار ساده و ابتدایی باشد، اما می‌تواند مشکلات بسیاری از افراد را هنگام مسافرت طولانی در اتوبوس، خودرو، قطار و کشتی رفع نماید.

برای مشاهده ی ویدئو این عینک به کانال تلگرام ما در این لینک مراجعه نمایید.

درمان سرگیجه در خودرو به کمک عینک سیتروئن