دیابت در خون ریزی شبکیه چشم نقش دارد

دکتر مهیار خسروشاهی متخصص بیماری‌های داخلی با اشاره به نقش دیابت در خون ريزی شبكيه چشم گفت:در اختلال شبكيه،‌ تجربه هر بيمار از خون ريزی با بيماران ديگر متفاوت است.

دکتر مهیار خسروشاهی درباره خون ریزی شبکیه اظهار کرد: در بیماران مبتلا به دیابت اختلال شبکیه، ممکن است منجر به خون ریزی در داخل چشم شود.
وی افزود: خون ریزی شبکیه به علت دیابت ممکن است در ابتدا بدون ‌علامت باشد یعنی اختلال در بینایی ایجاد نکند اما در مراحل بعدی ‌زمانی که عروق جدید ایجاد می شوند، می‌تواند بزرگ تر و شدیدتر شده و علائم قابل توجهی را بوجود آورد.
این متخصص بیماری‌های داخلی ادامه داد: در اختلال شبکیه،‌ تجربه هر بیمار از خون ریزی با بیماران دیگر متفاوت است و برخی بیماران،‌ آن را شبیه مگس‌پران و بعضی با اشکالی شبیه به عنکبوت توصیف می‌کنند.
خسروشاهی عنوان کرد: افرادی که به علت دیابت شبکیه آنها دچار مشکل شده است می‌گویند مثل این است که از خلال یک پرده تاریک، لکه‌های متراکم یا سیاهی‌های لکه‌ای که توسط یک ‌هاله نازک‌تر احاطه شده نگاه می‌کنند.
وی عنوان کرد: خون ریزی دردناک نیست ولی از دست دادن دید به خصوص اگر ناگهانی باشد ترسناک و پریشان کننده است.
این متخصص بیماری‌های غدد گفت: گاهی شاید سردرد یا دردی در پشت چشم، هشدار بروز قریب‌‌الوقوع یک خون ریزیی باشد همچنین برخی مواقع گاهی از کناره‌های میدان دید یعنی آن مقدار از محیط پیرامون که در یک نگاه دیده می‌شود کاسته و این رخداد حتی در صورتی که مرکز میدان دید کاملاً به ‌خوبی دیده شود،‌ مانع رانندگی و باعث برخورد به اشخاص و اشیاء هنگام رانندگی می‌شود.

دیابت

درباره | تماس | فرم استخدام | فرم همکاری پزشکان | انتقادات و پیشنهادات

ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبه: ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ | پنجشنبه ها: ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰

کلینیک چشمخانه یک

تهران٬ خیابان ولیعصر٬
بالاتر از میدان ونک٬ خیابان والی نژاد٬ پلاک ۳۲
تلفن گویا: ۸۸۸۸۴۴۲۵-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۸۸۴۴۲۵-۰۲۱
info[at]cheshmkhaneh.com

کلینیک چشمخانه دو (بيمارستان تريتا)

تهران٬ بزرگراه همت،
بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر
تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱

چشمخانه در شبکه های اجتماعی

کلینیک چشم پزشکی چشمخانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از اطلاعات مفید آن بهره مند شوید