لیزر سبز برای چشم کودکان خطرناک است

‌یک فوق متخصص شبکیه با بیان اینکه چشم یکی از اعضای مهم و حساس بدن است، در معرض قرار دادن آن را نورهای نامرئی مانند لیزر سبز نادرست و خطرناک دانست.

دکتر محمدرضا فامیل تخمه‌چی، دوشنبه ۱۳ اسفند در کارگروه سلامت غذایی، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از وسایل بازی و سرگرمی کودکان لیزر است، استفاده از آن با گذشت زمان موجب کاهش دید می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه مراجعینی که با لیزرهای رنگی به خصوص لیزر سبز دچار آسیب شده‌اند دیگر نتوانستند کاهش دید و آسیب چشم خود را جبران کنند و آمار مراجعه آن‌ها به چشم پزشکان افزایش یافته است.

دکتر فامیل تخمه‌چی با بیان اینکه آسیب لیزر سبز بیش از دیگر رنگ ها است عنوان کرد: با وجود آسیب‌های جدی در ناحیه چشم کودکان، اما همچنان این لیزرها در اسباب‌بازی فروشی‌ها با قیمت ناچیزی فروخته می‌شوند.

وی بیان کرد: قدرت نور این لیزر به قدری است که حتی اگر فرد چشم‌های خود را ببندد باز هم نور از پلک‌ها عبور کرده و به چشم آسیب می‌رساند و تنها راه پیشگیری از آسیب استفاده از عینک‌های مخصوص است.

این پزشک متخصص خاطرنشان کرد: مردم به علت عدم آگاهی از خطر لیزر، این وسیله را برای کودکانشان فراهم کرده بنابراین اولین قدم در این راستا فرهنگ سازی و آگاهی سازی والدین است.

وی با تاکید بر اینکه فروشندگان اسباب بازی باید آسیب‌های این وسیله را به خریداران گوشزد کنند گفت: فروشندگان اسباب بازی نیز در فروش این لیزرها مسئول هستند و می‌توانند والدین را در هنگام خرید این وسیله از آسیب‌های آن آگاه کنند.

خطرات لیزر اسباب بازی

درباره | تماس | فرم استخدام | فرم همکاری پزشکان | انتقادات و پیشنهادات

ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبه: ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ | پنجشنبه ها: ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰

کلینیک چشمخانه یک

تهران٬ خیابان ولیعصر٬
بالاتر از میدان ونک٬ خیابان والی نژاد٬ پلاک ۳۲
تلفن گویا: ۸۸۸۸۴۴۲۵-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۶۷۷۶۵۳-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۶۷۷۶۹۵-۰۲۱
info[at]cheshmkhaneh.com

کلینیک چشمخانه دو (بيمارستان تريتا)

تهران٬ بزرگراه همت،
بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر
تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱

چشمخانه در شبکه های اجتماعی

کلینیک چشم پزشکی چشمخانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از اطلاعات مفید آن بهره مند شوید