CK

(conductive keratoplasty (ck

کلیات:

این روش روش نسبتاً جدیدی است که در آن بدون استفاده از لیزر و با استفاده از انرژی امواج رادیویی انحنای قرنیهبیمار تغییر می یابد. در این روش انرژی آزاد شده از امواج رادیویی حاشیه قرنیه را گرم کرد و سبب کوتاه شدن الیاف کلاژن تشکیل دهنده بافت قرنیه در قسمت های حاشیه ای می گردد. کوتاه شدن الیاف قسمت های حاشیه ای سبب می شود حاشیه قرنیه مانند یک کمربند محیط قرنیه را فشرده کند در نتیجه انحنای مرکز قرنیه افزایش می یابد. با توجه به اینکه افزایش انحنای قرنیه بیمار را نزدیک بین می کند بنابراین ازاین روش برای اصلاح دوربینی خفیف تا متوسط استفاده می شود و در درمان نزدیک بینی کاربردی ندارد. این روش همچنین باعث می شود در مواردی پیرچشمی نیز بهبود یابد و نیاز بیمار به عینک مطالعه کاهش یابد بکارگیری انرژی کنترل شده رادیوئی در داخل استروما (سومین لایه قرنیه) باعث افزایش حرارت بافت و در نتیجه برآمده تر شدن مرکز و افزایش قدرت انکساری آن می­شود.

کدام دسته از افراد می توانند از CK بهره بگیرند:

آنهایی که تمایل به کاهش ویا حذف وابستگی به چند نوع عینک دور و نزدیک و یا لنز تماسی را دارند و دوربینی بین ۰.۷۵ تا ۳ دیوپتر دارند.

آنهایی که مشکل در دید نزدیک دارند.

حداقل ۴۰ سال سن دارند.

تغییر چندانی در میزان دید آنها طی یکسال اخیر بوجود نیامده باشد.

اختلال دیگری در چشم نداشته باشند.

بانوان باردار و یا شیرده نباشند.

اقدامات بیمار در روز عمل:

CK نیاز چندانی به اقدام جراحی ندارد و کلاً یک عمل خارج چشمی است. در ابتدا چشم­های شما توسط قطرات خاصی بی حس می شود و متعاقباً وسیله ای برای باز نگهداشتن پلک ها استفاده می شود تا مانع پلک زدن بیمار در حین جراحی بشود.أنگاه عمل بصورت نشسته و یا خوابیده انجام می شودو از شما درخواست می شود که در حین عمل به نورمیکروسکوپ نگاه کنید. چشم ها توسط یکسری نقاطعلامت گذاری می شود و جراح وسیله ای به شکل قلم رادر ۸ الی ۳۲ نقطه از قرنیه منطبق بر آن نقاط بصورت  دایره وار قرار می دهد. (تعداد نقاط بسته به میزان شمارهعینک تعیین می شود.) به مجرد تماس این قلم با قرنیه امواج رادیویی از طریق آن وارد بافت و گرم شدن آن و در نتیجه جمع شدن این بافت در محیط و ایجاد حلقه ای بصورت یک کمربند در اطراف قرنیه و در نهایت افزایش انحنا مرکز آن می شود. تعدادی از بیماران فقط یک چشم را عمل می کنند تا از آن برای دید نزدیک استفاده کنند و از چشم دوم جهت دید دور استفاده می کنند که به این روش در اصطلاح چشم پزشکی مونوویژن (MONO-VISION) می گویند.

بلافاصله بعد از اتمام کار چشم های شما معاینه شده و به خانه مراجعه و باقی روز را استراحت می کنید. در طی دو روز اول شما مقداری احساس خراشیدگی و آبریزش در چشم های خود خواهید داشت. این مسئله به سرعت برطرف شده و مصرف مسکن نیز تا حدودی آن را کمتر می کند. بعد از یکی دو روز فعالیت روزمره را از سر خواهید گرفت و معمولاً چند هفته تا چند ماه تا حصول نتیجه کامل عمل زمان لازم خواهد بود. همچون سایر روش های اصلاح دید، درجاتی از ناراحتی و حساسیت به نور (پخش شدن نور و یا دیدن هاله در اطراف اشیا) در چند روز اول بعد از CK وجود خواهد داشت.

درباره | تماس | کادر درمانی | کادر اداری | فرم استخدام | فرم همکاری پزشکان | انتقادات و پیشنهادات

ساعات کاری
شنبه تا چهارشنبه: ساعت ۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ | پنجشنبه ها: ۷:۳۰ الی ۱۵:۳۰

کلینیک چشمخانه یک

تهران٬ خیابان ولیعصر٬
بالاتر از میدان ونک٬ خیابان والی نژاد٬ پلاک ۳۲
تلفن گویا: ۸۸۶۷۷۶۹۵-۰۲۱ – ۴۳۰۸۳-۰۲۱
درمانگاه: ۸۸۶۷۷۶۵۲-۰۲۱ – ۸۸۶۷۷۶۵۳-۰۲۱
info[at]cheshmkhaneh.com

کلینیک چشمخانه دو (بیمارستان تریتا)

تهران٬ بزرگراه همت،
بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر
تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱

چشمخانه در شبکه های اجتماعی

کلینیک چشم پزشکی چشمخانه را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از اطلاعات مفید آن بهره مند شوید